Флешмоб "Щедра Масляна"
Походження Масниці
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ІV ст. н.е. (до речі календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки – сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Зважаючи на велику популярність масничних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала.
Коли святкують Масляну?
В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята Великодня та передує семитижневому посту. У 2021 році масничний тиждень розпочнеться 8 березня і триватиме до 14 березня. Сім днів поспіль дозволено вкушати масло, рибу, яйця та молочні продукти. Така їстівна розкіш відобразилася у назві свята – Масляна.
Навігація
- Головна
- Новини
- Про заклад
- Прозорість та інформаційна відкритість
- Оцінювання здобувачів освіти
- Педагогічна діяльність
- Управлінська діяльність
- Освітнє середовище
- Виховна робота
- Оголошення
- Контакти
- Громадська приймальня
- Пошта
- Нормативні документи
- Корисні посилання
- Про булінг
- Виховні заходи 2024-2025 н.р.
Новини
Контакти
Адреса:вул.Привокзальна,1, с.Устя, Гайсинський район, Вінницька область
Тел.:(04352)4-47-80
Email:: ustya-scoole@ukr.net