Історія шкільної бібліотеки

Устянська шкільна бібліотека заснована 1 вересня 1949 року. Першим бібліотекарем була учителька початкових класів Яловенко Олена Єфремівна.



 Бібліотека знаходилась в окремому приміщені, де була кімната, в якій з учнями проводились масові заходи. Один стелаж та стіл для видачі літератури. Книжковий фонд нараховував біля 500 книг (художня література). Діти активно відвідували бібліотеку.Робота бібліотеки зводилась до видачі літератури учням, книжковий фонд був закритий для читачів. Олена Єфремівна дуже любила книги і передала цю любов своїм дочкам - Людмилі та Ларисі, які в майбутньому стали бібліотекарями.
   У 1959 році бібліотекарем  працював учитель-  Гончарук Михайло Гнатович.



 За час роботи з 1959 по 1978 роки книжковий фонд уже налічував 3000 примірників. Бібліотека була перенесена в друге приміщення, виділена більша кімната, добавились саморобні стелажі. Розстановка книжкового фонду була в алфавітному порядку та відкритий доступ читачам до книжкового фонду, але Михайло Гнатович сам видавав літературу. Робота  бібліотекаря зводилась до обслуговування читачів та ведення інвентарної книги. Слід відмітити, що Гончаруком М.Г. була проведена велика пошукова робота по вивченню історії рідного села. Цей багатий матеріал був використаний для створення музею села.
    З 1978  по 2001 рік бібліотекарем працювала Волкодав Людмила Микитівна - бібліотекар середньої кваліфікації.



За час її роботи книжковий фонд налічував 23 тис.екземплярів, в тому числі - 4 тис. підручників.
    У 1980 році бібліотека була переміщена у новозбудовану школу. Для неї виділено велике приміщення та книгосховище, закуплено нові стелажі,книжкові полиці,каталожні ящики, столи читального залу, кафедра для видачі літератури.
    З перших днів роботи  читачі мали доступ у фонд, який було розміщено за віковими групами та систематично-алфавітному порядку. Популяризації читання сприяли відкриті тематичні полиці. Людмилою Микитівною велась велика масова робота, особлива увага приділялась патріотичному та інтернаціональному вихованню. Книжковий фонд комплектувався через бібколектор та книги, подаровані бібліотеці учнями, батьками, вчителями, випускниками школи, багато виписувалось періодичної преси.
Людмила Микитівна постійно працювала над прищепленням любові до книги. Сама бібліотека за сприяння Волкодав Л.М. була дуже гарно , з художнім смаком оформлена. Держава високо оцінила роботу бібліотеки, прсвоївши Людмилі Микитівні звання "Відмінник народної освіти."


    З 2001 по 2015 рік бібліотекарем працювала спеціаліст вищої кваліфікації Балацюк Лариса Микитівна, яка продовжила роботу своєї сестри. Книжковий фонд налічував - 18006 примірників, у тому числі художньої та галузевої - 12989, підручників - 5017. Бібліотека була багата на довідкову літературу, фонд якої складає 420 примірників. Ларисою Микитівною проводився аналіз читацьких формулярів, анкетування вчителів та учнів , бібліографічні огляди книг та періодки. Бібліотекар інформувала читачів про надходження нової літератури, брала активну участь у проведенні предметних тижнів, разом із класними керівниками проводила велику масову роботу по всіх напрямках виховання. Бібліотека стала культурним осередоком школи, справжнім храмом науки, де люблять збиратися діти і кожний читач відчуває себе бажаним гостем.


    З 2015 року шкільним бібліотекарем працює Сировець Віра Семенівна - вчитель початкових класів.

   

 

 

Зміст