Поради батькам

 

Пам‘ятка батькам першокласника:

v Підтримуйте в дитині її бажання стати школярем. Ваше серйозне ставлення до шкільних проблем , досягнень , а можливо й ускладнень допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища та діяльності.

          Обговоріть з дитиною ті правила і норми , з якими вона зустрілася у школі. Обґрунтуйте їх           необхідність.

v Дитина має право на помилку . Коли людина навчається , в неї може щось не виходити, це правомірно.

v Складіть разом з дитиною режим дня, стежте за його виконанням .

v Не пропускайте труднощі , які виникають на початку навчання. Якщо , наприклад, у дитини логопедичні проблеми, починайте їх вирішувати на першому році навчання.

v Підтримуйте першокласника в його бажанні досягти успіху.

У кожній діяльності обов’язково знайдіть , за що його можна похвалити. Пам’ятайте , що емоційна підтримка і похвала можуть помітно підвищувати інтелектуальні досягнення людини.

v  Якщо вас щось тривожить у поведінці дитини не соромтесь звернутись до шкільного психолога.

v У зв’язку із соціальною позицією школяра в житті вашої дитини з’явилась більш авторитетна людина , ніж ви. Це вчитель. Поважайте думки першокласника про свого педагога.

Навчання — нелегка і відповідальна праця. Школа суттєво змінює життя дитини, але це не повинно впливати на різнобічний дитячий світ. У першокласника має залишатись достатньо часу на ігри та розваги.

 

Пам'ятка батькам п'ятикласника.

 

У п’ятому класі починається новий період у житті дитини. Вона дорослішає, переходить навчатися до середньої школи.

П’ятий клас – це не тільки новий етап у навчанні, це і новий етап у розвитку особистості.

 

 • Ø У 5-му класі розширився обсяг основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час для підготовки уроків.
 • Забезпечте своїм дітям удале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
 • Програми включають більше теоретичного матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати окремі правила з математики, української мови, географії тощо.
 • Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Хай удома виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
 • Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
 • Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.
 • Пам'ятайте, що клас, де навчається ваша дитина - ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка. Це залежить від кожного й від вас теж.
 • Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.
 • Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.
 • Умійте ставити себе на місце дитини.

 Пам'ятайте: праця, зокрема навчальна, не завдає шкоди вихованню дитини, а бездіяльність - перший ворог.

ДЕКІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД БАТЬКАМ

 

 1. Добре чи погано йде виховання – про це достовірно можна судити по тому, чи може ваша дитина сказати: "Я щасливий!"
 2. Не дуже сподівайтеся на власний приклад, на жаль, лише погані приклади заразливі.    
 3. Приклад, звичайно, важливий, але тільки в тому випадку, якщо ви поважаєте свою дитини.
 4.  Ваша дитина домагається свободи від батьків? Отже, в родині щось не в порядку, у хорошій сім'ї діти відчувають себе вільними, їм і в голову не приходить повставати проти батьків.
 5. Ми не господарі життя своїх дітей, ми не можемо знати їх долі. Ми не до кінця знаємо, що добре, а що погано для їх майбутнього, тому будемо обережнішими у всіх рішеннях, які можуть впливати на шлях дитини.
 6.  Коли ми говоримо з дітьми, ми завжди впевнені в тому, що це і є істина, але ми не помічаємо, що іноді срамимся в очах своїх дітей. Не бійтеся дитячих сумнівів у вашій правоті.
 7. Доглядати за дітьми треба обов’язково , бездоглядних дітей може підстерегти біда.
 8.  Вчіться керувати своєю інтонацією, безпомилкова інтонація може згладити навіть педагогічну помилку.
 9. Частіше говоріть дитині головні слова: “Не горюй! Не сумуй! Не бійся! Якщо що - я поруч!".
 10.  Захищати чи не захищати свою дитину від кривдників – однє з найважчих питань виховання, але не залишайте дитину одну, якщо відчуваєте, що вона ображена.
 11.  Іноді діти приймають усі шкільні і позашкільні неприємності занадто близько до серця. Постійно вчіть їх розрізняти, що важливо, а що не дуже.
 12.  Якщо діти занадто захоплені телевізором або комп'ютером: не ходять гуляти і втратили друзів, то телевізор повинен ... зламатися. Хоча б на 2-3 місяці, поки діти не прийдуть в себе.
 13.  Згадайте, як давно чули сміх у вашому домі? Чим частіше сміються діти, тим краще йде виховання.
 14. Джон Стейнбек говорив: "Хлопчик стає чоловіком, коли виникне необхідність в чоловікові". Хочете виростити чоловіка – створюйте таку необхідність в будинку.
 15.  Ви прийшли додому і побачили, що ваш восьмирічний син і його гості буквально розгромили будинок. Зрозуміємо, що злого умислу не було: просто грали діти в хованки, скористаємося цією нагодою, щоб сказати: "Нічого, давай прибирати разом".
 16.  Ніколи не докоряйте дитину віком: "Ти вже великий!", ні станом: "А ще хлопчик!", ні шматком хліба: "Ми тебе годуємо, поїмо".
 17.  Намагайтеся нікого не критикувати при дітях. Сьогодні ви скажете погане про сусіда Миколу Петровича, а завтра діти будуть погано говорити про вас.
 18.  Найважче у вихованнінавчити дітей людинолюбству. Любити дітей буває важко. Хваліть дитину, але ще частіше хваліть людей в його присутності.
 19.  Батьків дратує, коли діти не слухаються з першого слова. Навчіться повторювати прохання без роздратування і побачите, як спокійно стане у вашому домі.
 20.  Коли ви сварите дитину, не вживайте слів: "Ти завжди", "Ти взагалі", "Вічно ти"... Ваша дитина взагалі і завжди хороша, вона лише сьогодні зробила щось не так, про це і скажіть їй.
 21.  Є діти, яких не візьмеш ні покараннями, ні добром, але великодушне ставлення зрештою рятує їх.
 22.  Як? Ви ще ставите дитину в кут? Це вже не робить ніхто в Європі. Ви безнадійно відстали від педагогічної моди.
 23.  Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: "Ти гарний, але не кращий за інших".
 24.   Скажіть дитині: “Не будь чепуруном – у класі не люблять чистюх, не будь бруднулею – у класі не люблять бруднуль. Просто будь акуратним".
 25.  Зазвичай, коли дитина повертається зі школи, його запитують: “Тебе викликали? А яку оцінку отримав?". Краще запитайте: "Що сьогодні було цікавого?". І коли приходить із занять з позашкільного закладу можна використовувати те ж питання : « А що сьогодні було цікавого на репетиції або на занятті ?»