Тиждень української літератури

 

Звіт про проведення

 

Тижня української літератури

                                                                 І мене в семї великій

                                                                 В семї вольній, новій,

                                                                 Не забудьте помянути

                                                                 Незлим тихим словом.

                                                                                    Т. Шевченко

 

9 березня 2021 року Україна відзначила 207 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка (1914-1861).

Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Українця у школі з 09.03. по 12.03.21 р. відбулись Шевченківські дні.

Т. Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.

Заходи, організовані з нагоди 207-річчя від дня народження Кобзаря, ще більше об’єднали, згуртували дружній творчий колектив педагогів та учнів школи.

Минають роки, змінюються покоління, але слово Т. Шевченка – живе і вічне.

Учні 9 - 10 класів підготували відеоролики «Тарасові шляхи», здійснили віртуальну екскурсію до музею Т. Шевченка у Каневі, поринувши у далеке минуле, коли митець зростав, боровся, мріяв… Під гаслом «Шануймо слово Кобзаря!» успішно відбулася виставка ілюстрацій до поетичних творів Кобзаря.

Учні Устянської ЗОШ І – ІІІ ступенів залюбки взяли участь у конкурсі читців поезій Т.Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів».

Класні керівники провели години спілкування «У кожного своя доля і свій шлях широкий…».

 

Поет поставив Слово на сторожі поневоленого українського народу. Тому і залишився у пам’яті нащадків захисником істини і справедливості, палким борцем за Україну, сім’ю вольну, нову, в якій житимуть щасливі, горді і прекрасні люди.