Тиждень біології

 

Звіт про проведення Тижня біології

 

Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.

Основною метою проведення тижня біології є: виховувати любов до предмету; побачити учнів, у яких інтерес до біології уже сформувався, і привернути увагу тих школярів, які біологію не знають і цікавляться нею мало; розширити знання учнів у різних ділянках цієї науки. Крім того тиждень біології може стати тією спільною справою, що згуртує школярів, допоможе розкрити їх таланти, навчить діяти дружно й організовано, допоможе встановити зв,язки між різними віковими групами.

Для того щоб реалізувати дану мету в Устянському опорному ЗЗСО було проведено тиждень біології. В рамках цього тижня були проведені  заходи: 

ü   Відкриття Тижня біології, учнів ознайомили з планом проведення тижня, а також з конкурсами і умовами їх проведення.

ü  Учні 6-11 класів підготували стінгазети на різні теми: «Червона книга», «Стимулятори росту»,  «Бережіть природу», «Збалансоване харчування», «Самоспостереження за співвідношенням ваги і росту тіла».

ü  Учні 6 класу взяли активну участь у розгадуванні загадок, ребусів, виготовленні малюнків та дізналися багато цікавого про  рослини рекордсмени України.

Цікавим завданням для здобувачів, було виготовлення рослинної клітини із пластилину.

ü  Учні 7-8 класів з великим захопленням прийняли участь у Інтелектуальній грі «Я люблю біологію», під час якого розгадували кросворди у загадках. За кожну правильну відповідь вони отримували жетони.

ü  Учні 9 класу ознайомилися з Червоною книгою України. Працювали над виготовленням тематичних газет.  

Розглянули будову плодового дерева, познайомилися з правилами посадки та догляду   на прикладі однорічного саджанця.  

ü  Учні 6 -11 класів взяли участь у віртуальній подорожі  «Світ навколо нас».

ü  Для учнів 8 -11 класів була проведена розважальна гра «Поле чудес».

Також учні закладу долучились до екологічної акції «Чисте подвіря»: впорядкували клумби, зібрали опале листя та насіння квітів.

Яскравим завершенням Тижня відбулася виставка  дитячих виробів та квіткових композицій "Осінній вернісаж»". Поробки учнів та їхніх батьків довели, що фантазія та вправні руки, можуть перетворити звичайні овочі на справжні шедеври.